Pożyczki społecznościowe to bezpieczna inwestycja w przyszłość

21-11-2018

Pożyczki społecznościowe to stosunkowo nowa i bardzo atrakcyjna propozycja dla każdego, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem. Są bezpieczne, pozwalają zróżnicować portfel inwestycyjny i zapewniają wysoką stopę zwrotu.

Wysoka stopa zwrotu z inwestycji

Pożyczki społecznościowe, jako usługa, na polskim rynku finansowym obecne są od 2008 roku. Od początku pożyczki te cieszyły się zainteresowaniem wszystkich tych, którzy rozumieją znaczenie inwestowania i dostrzegają w tym doskonałą okazję do powiększenia własnych przychodów. Jaka jest faktyczna zyskowność pożyczek społecznościowych?
W większości przypadków pożyczki społecznościowe oraz pożyczki udzielane firmom na podobnych zasadach zapewniają inwestorom bardzo konkretne zyski odsetkowe. Jest to poziom o wiele wyższy, niż ten, który gwarantują lokaty bankowe czy konta oszczędnościowe oferowane przez krajowe banki. Nic więc dziwnego, iż pożyczki społecznościowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów prywatnych, czy przedsiębiorstw szukających sposobu na dywersyfikację swoich przychodów.

Dywersyfikacja środków i przychodów

Skoro mowa o dywersyfikacji, to należy zauważyć, iż pożyczki społecznościowe pozwalają zróżnicować portfel inwestycyjny nie tylko przedsiębiorstwom, ale również zwykłym prywatnym inwestorom. Pożyczki tego typu to całkowicie nowa klasa aktywów, która nie jest zależna bezpośrednio od sytuacji na rynku akcji i obligacji, a więc mogąca stanowić ciekawą alternatywę dla giełdy papierów wartościowych. A ponieważ wiadomym jest, że dywersyfikacja inwestycji zapewnia duże bezpieczeństwo finansowe, pożyczki społecznościowe należy uznać za szybki i łatwy sposób zwiększenie tego bezpieczeństwa.

Zabezpieczenie posiadanych środków

Bezpieczeństwo inwestowania w pożyczki społecznościowe wynika z faktu, iż pozwalają zróżnicować portfel inwestycyjny każdego podmiotu, ale również z tego, iż są one udzielane na prostych i przejrzystych zasadach z możliwością kilkustopniowej weryfikacji każdego pożyczkobiorcy. Inwestor posiada całkowita kontrolę nad tym, komu i na jakich zasadach decyduje się pożyczyć pieniądze. Określa, na jak długi termin chce pożyczyć określone środki i jakiej stopy zwrotu z tego tytułu oczekuje. Nie bez znaczenie jest i to, że pożyczki społecznościowe również mogą podlegać wybranym zabezpieczeniom, zwłaszcza jeśli ich sumy opiewają na poważniejsze kwoty.

 
 
 
Lista aktualności