Kalkulator rat – sprawdź najkorzystniejszą opcję!

13-05-2019

Kalkulator został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić swobodne wprowadzenie wszystkich niezbędnych do prawidłowego wyliczenia danych, takich jak:

  • kwota inwestycji
  • okres inwestycji
  • oprocentowanie

Dzięki temu w jednym miejscu można sprawdzić kilka wariantów inwestycji, obejmujących rodzaj rat, długość spłaty i wysokość oprocentowania. A następnie wybrać ten, który jest najbardziej optymalny. Kalkulator jest łatwy w obsłudze. Poniżej prezentujemy jak obliczyć każdy rodzaj rat oraz odsetki ustawowe wynikające ze zwłoki w zwrocie inwestycji.

Raty równe – kalkulator

Kalkulator rat równych pozwala obliczyć raty dla kwot maksymalnie 10 cyfrowych, z okresem spłaty od 1 do 36 miesięcy i oprocentowaniem od 0 do 29%. Raty równe umożliwiają rozłożenie zwrotu inwestycji na jednakowe, comiesięczne kwoty. Wystarczy wpisać w wyznaczonych polach interesujące nas wartości, a wyniki wyświetlą się poniżej.

Przykładowa spłata inwestycji dla 50 000 zł z oprocentowaniem 20% na okres 12 miesięcy w formie równych rat:

 

Raty balonowe – kalkulator

Kalkulator rat balonowych umożliwia obliczenie harmonogramu zwrotu inwestycji w oparciu o wyznaczoną kwotę, zaznaczoną liczbę miesięcy i wskazane w kalkulatorze oprocentowanie. Zwrot rat balonowych polega na comiesięcznej spłacie kwoty obejmującej same odsetki i zwrocie całego kapitału początkowego wraz z ostatnią ratą.

Dla przykładu harmonogram zwrotu inwestycji dla 50 000 zł z oprocentowaniem 20% na okres 12 miesięcy przedstawiać będzie się następująco:

 

Kalkulator odsetek maksymalnych

Kalkulator odsetek maksymalnych służy do wyliczenia kwoty odsetek powstałych w związku z opóźnieniami w spłacie należności. W wyznaczonych miejscach należy podać kwotę, ustawową wysokość oprocentowania, która wynosi dwukrotność odsetek ustawowych za opóźnienie oraz liczbę dni opóźnienia.

Przykładowe wyniki dla 30 – dniowego opóźnienia w spłacie 50 000 z odsetkami maksymalnymi wynoszącymi 14%:

 

 

 
 
 
Lista aktualności